Kim Jong – un öldü mü? Gerçek ortaya çıktı!

Güney Kore Birleşme Bakanı Kim Yeon-chul, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un öldüğü veya hasta olduğuna ilişkin haberler için yeni tip corona virüs (covid-19) salgınına atıfta bulunarak “enfodemi” benzetmesi yaptı. Fırlattığı füzelerle dünyayı adeta şoke eden ve corona virüs salgını sırasında bile yeni denemeler gerçekleştiren Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, bu kez sağlık durumuyla günlerdir gündemde. […]

 Kim Jong – un öldü mü? Gerçek ortaya çıktı!

28.04.2020 - 20:49

cobanweb.com Güncelleme : 28.04.2020 - 20:49
99 views

Güney Kore Birleşme Bakanı Kim Yeon-chul, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un öldüğü veya hasta olduğuna ilişkin haberler için yeni tip corona virüs (covid-19) salgınına atıfta bulunarak “enfodemi” benzetmesi yaptı.

Fırlattığı füzelerle dünyayı adeta şoke eden ve corona virüs salgını sırasında bile yeni denemeler gerçekleştiren Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, bu kez sağlık durumuyla günlerdir gündemde. Öldüğü yönünde dünya gündeminin bir numaralı haber olan Kim Jong-un için en net açıklama geldi. İşte Kim Jong-un için yapılan son açıklama ve tüm gelişmeler…

Yonhap ajansının haberine göre, Kim, parlamento dış ilişkiler komitesi toplantısında yapmış olduğu konuşmada, Kim hakkındaki “asılsız haberlere” ilişkin “Bu bir enfodemi olarak görülebilir. Kendimizden emin biçimde, sıra dışı herhangi bir işaretin olmadığını söylememizi mümkün kılan istihbarat kapasitesine sahibiz.” diye konuştu.

Güney Kore Birleşme Bakanı, Kim’in toplumun önüne çıkmamasının ya da önemli etkinliklere katılmamasının sebebinin Kovid-19 endişesi olabileceğini de dile getirdi.
Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in’in üst düzey dış politika danışmanı Moon Chung-in de CNN’e yapmış olduğu açıklamada, “Hükümetimizin pozisyonu sabit. Kim Jong-un hayatta ve iyi. 13 Nisan’dan bu yana Wonsan bölgesinde kalıyor. Şimdiye kadar herhangi bir şüpheli hareket tespit edilmedi.” ifadelerini kullanmıştı.

Kim hakkındaki söylentiler
Kuzey Kore lideri Kim hakkında son haftalarda sağlığının yerinde olmadığı veya öldüğü yönünde söylentiler ortaya atılmıştı.
Kim’in durumu hakkında tavsiyede bulunmak üzere bir grup Çinli doktorun bu ülkeye gittiği ileri sürülmüş, Kuzey Kore liderinin 12 Nisan’da kardiyovasküler bir operasyon geçirdiği ve iyileşme sürecinde olduğu yönünde haberler çıkmıştı.

Hong Kong Uydu Televizyonu, Kim’in öldüğünü duyurmuş, bu haber ise herhangi bir yetkili tarafından doğrulanmamıştı.

Kim’in, 15 Nisan’da Kuzey Kore’nin kurucu lideri, büyükbabası Kim Il-sung’un doğum günü kutlaması dahil önemli etkinliklere katılmaması, sağlığı hakkında spekülasyonlara neden olmuştu.

ABD Başkanı Donald Trump da Beyaz Saray’da düzenlemiş olduğu basın toplantısında iddialara ilişkin, “Bu konu da bir fikrim var ama size şu anda söyleyemem. Onun iyi olmasını diliyorum.

Kim, cumartesi günü bir açıklama yapmadı, belli ki yapamadı. Çok da uzak olmayan bir gelecekte, Kim’den bir haber alabiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın